Мусульманська Русь

Книжка російського єврея зі своїм специфічними поглядами на історію, політику, релігію і теде. Жанр: фантастика, альтернативна історія. Ця книга виділяється оригінальністю сюжету серед інших творів у жанрі альтернативної історії, які заполонили прилавки книжкових крамниць і простори російськомовного сегменту інтернету. Тут я маю на увазі ту точку дифуркації, яку автор прийняв як відправний пункт подальших змін і як причину чому історія пішла іншим шляхом. Це вибір князем Володимиром Великим, як єдиної релігії для Русі, мусульманства замість православ’я, як це сталося в реальній історії. На протязі всієї книги автор у невеликих вставках  описує поворотні пункти іншої історії. Але основна сюжетна  лінія  не про це. У романі описуються події, які відбуваються вже у 20-х – 30-х роках ХХ століття.  Головний герой  є доволі типовим для даного жанру літератури, попри намагання автора показати його простим чоловіком зі складною долею. Це колишній бойовий офіцер, який став відомим журналістом і працює у гарячих точках планети. У книзі присутні й інші елементи пригодницького роману: погоні, перестрілки, красуні, які вішаються на шию головному герою і звичайно ВЕЛИКА ЛЮБОВ з викраденням об’єкту цих почуттів і його героїчним порятунком. Але, якщо зважати на те, що цей твір належить до  розважальної літератури, яку люди купують для відпочинку, а не для того щоб познайомитися з багатим внутрішнім світом автора і намагатися зрозуміти його геніальність, то без таких елементів у книзі було важко обійтися. Правда через такий динамічний сюжет вставки з екскурсами в історію альтернативного світу можуть дещо дратувати невибагливого читача, якому цікавіше дізнатися яким способом головний герой відірве голову ще одному своєму ворогу чи вкладе в ліжко наступну красуню.

Таким чином для розкриття ідеї  про інший шлях для Східної Європи і для всього світу,  автор, на фоні запаморочливих пригод головного героя, за допомогою екскурсів в історію і філософствуванню від імені самого героя,  намагається показати, якою б могла стати Русь ( Росія ) у випадку прийняття іншої релігії, як єдиної для всіх східних слов’ян. З цим прагненням автора, на мою думку, і пов’язані деякі проблеми, оскільки в книзі  не завжди вдало поєднується  стрімкий сюжет з пригодами бравого журналіста і екскурси в історію.

В загальному книга справила на мене добре враження, перш за все завдяки доволі оригінальній ідеї і непоганим втіленням її у чисто художній книзі, яка покликана розважати читачів, а не пояснювати їм тонкощі історичних процесів.

автор рецензії Андрій Сенченко.

 

деталі книжки:

Автор: Марік Лєрнер.

Сайт автора: http://zhurnal.lib.ru/l/lerner_m_n/indexdate.shtml

Назва книги: Мусульманская  Русь.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s