Occupy Wall Street – why are people on streets? або Волл стріт по всьому світі

     Our nation, our species and our world are in crisis. We, the people of the United States of America, considering the crisis at hand, now reassert our sovereign control of our land. Solidarity Forever!  – такі останні слова у маніфесті неофіційного проте головного сайту з підтримки та координації уже глобальної акції “Захопи Волл Стріт” (Occupy Wall Street).

«Я займаю (occupy) Волл Стріт тому, що це моє майбутнє і майбутнє мого покоління, і ставлю на це ставку » – сказала Ліннеа Патон (23 р.), студентка Нью-Йоркського Університету. «Натхненні мирними протестами площі Тахір в Каїрі, ми сьогодні ввечері ми збираємося разом на Таймс Сквер, щоб показати світові, що потуга людей це нездоланна сила глобальної зміни. Сьогодні ми воюємо проти диктаторів нашої країни – банків Волл Стріту, – і ми перемагаємо».

Як вогонь протести перекидається на інші знекровлені кризою, втратою роботи і іншими фінансовими нещастями штати США.  На днях 400 жителів Айови здійснили марш на підтримку мітингувальників у  Манхетенні – головному театрі боїв за нову незалежність, за свободу від безликих і безсердечних глобальних фінустанов .  У Лондоні приблизно 3000 людей намагалися окупувати Лондонську Фондову Біржу. «Фінансова система заробляє на горстці банків за рахунок простих людей… а ті люди, які відповідальні за рецесію зникають з солідними бонусами. Це фундаментально нечесно і недемократично» – вважає Спайро Ван Лемнен, 27-річний агент PR у Лондоні і водночас затятий учасник демонстрацій.  Навіть зібралося у Південній Африці (ПАР) зібралося 80 людей біля головної фінансової біржі Йоганнесбургу, а в Тайвані зібралося декілька сотень демонстрантів які переважно тихо, як чемні китайці, знаходилися біля Тайпейського Світового Фінансового Центру, відомого ще як Taipei 101. У Оттаві 600 людей почали займати Парк Конфедерації, які теж долучилися до протистояння зіпсованій глобальній банківській системі, яка «ставить прибутки вище за людські права» – як сказав Бен Поулес, місцевий молодий лідер. За його словами ті всі люди виступають за само-визначення і гідність проти системи, яка обікрала їхні поля, отруїла воду і гнітила людей століттями.

Цікаво, що люди протестують проти значно більшого ворога ніж просто «Wall Street», люди почали говорити те, що лише могли собі дозволити стверджувати чудаки у фільмі «Дух часу» та різних конспіративних книжках/сайтах/…. Громадянам відносно легко об’єднуватися навколо об’єднувального питання: «фінансове благополуччя». До нього вони додали заклики очистити всю систему глобально і взагалі огуманити наскільки можливо світову економіку. Їхнє гасло надзвичайно красномовне: «Нас 99%», натякаючи, що лише 1% розпоряджається 99% інших. Деякі американські політики, зокрема один з лідерів Республіканської партії заявив, що люди не знають чого просять, і просто зганають злість за своє неблагополуччя. Ба більше, він сказав, що якщо людим мають проблеми то це тільки їхні проблеми, а не Волл Стріту.

Самі акції протесту запланувалися через мережу Інтернет ще як мінімум 13 липня, коли на одному з сайтів-адептів виставив цей постер.

Як бачимо близько двох місяців люди готувалися аби вийти на вулиці Нью-Йорка і інших міст навіть не лише США, а й світу. Результат ще неоднозначний, але це безпрецедентний приклад єднання мас по цілій півкулі. Американці породили цю глобальну систему, вони ж її і хочуть вбити;)

Хронологічно – 17 вересня відбулися перші протести на Манхеттені в Нью-Йорку. Тоді організатори закликали мирно розсісітися на диванчиках кріслах і т.д. посеред вулиць і безпосередньо на Волл Стріті, щоб заважати їм працювати. А 15 жовтня булла проведена набагато масштабніша акція, яка охопила сотні міст по всьому світі.

Варто додати, що ані в Україні, ані в Росії ці протести не здобули підтримки і навіть не набули розголосу серед ЗМІ. Згадуються рідко і побіжно.

За цим посиланням надзвичайно інформативна і вражаюча підбірка фотографій глобальних протестів Occupy Wall Street.

Advertisements

2 comments on “Occupy Wall Street – why are people on streets? або Волл стріт по всьому світі

  1. bodia коментує:

    Дуже класний пост! Ти маєш шикарнюче джерело – брата в Америці. Тому частіше сам запитуй – що там свіженького, новенького, цікавого. Саме такі статті, що розповідають про щось приховане, невідоме, неповерхове і роблять блогера унікальним і цікавим.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s