Вінниця – фонтан, Рошен і Гройсман

Їхав в потязі з дівчиною з Вінниці, яка окрім членства у Демальянсі і ФРІ, веде вінницький обласний, здається, відділ по роботі з молоддю. Мені було цікаво звісно, що собою являє Вінниця, адже крутий найбільший у Європі фонтан і фабрика Рошен це мабуть ще не все, що там є. Останнім часом, сказала вона, опитування доводять, що вінничани почали пишатися своїм містом. Якщо раніше вони казали: «та що там та Вінниця, буряки ростуть.. провінція», то зараз з радістю і гордістю себе ідентифікують зі своїм містом: «та я з Вінниці!» даючи знати, що це місто не десь там. Весело було почути від Христини, що вона розуміє, що в Донецьку на них кажуть – западенці!, а на заході – москалі (східняки). Ось такі вони затиснуті між двома полюсами. Питаю звісно я за фонтан: що? Навіщо? Скільки? Ну і як? І чую, що він вражаючий, дорогущий, всім подобається і що працює в понеділок, середу, п’ятницю, суботу і неділю. Але закривася з 15 жовтня – день початку опалювального сезону. Логіки трохи не розумію… Також під цей фонтан заграбастали цілий острівець посеред Бугу (острів Кемп), де зараз знаходиться вся техніка (механізми, проектори, лазери і теде), які і оживляють глиби води на десятки метрів вгору. Чув ще влітку від іншої вінничанки, що якісь чуваки з Києва побачивши цей фонтан сказали, що якщо він себе гарно зарекомендує, то у Києві зроблять ще кращий. Побачимо! Окрім фонтана візитівкою міста є її набережна. Вона здається біля заводу Рошен проходить і біля цього фонтану, а сам фонтан зафундований Порошенком, і вікіпедія каже, що він обійшовся лише у 37 млн. грн.

У Бузі люди майже не купаються, хоча навіть пляж один розчистили. Вода просто брудна. Але як завжди є певна маса людей, яким будь-яка калабаня підійде.

Окремо треба згадати про міського голову Гройсмана, який вже другий раз очолює міську раду і у 2010 р. набрав більше 70 % голосів. За нього, додала моя співрозмовниця, місто нарешті почало розвиватися, а до того просто стояло собі на місці, як і майже кожне місто. Зручні цюріхські трамваї, які кращі за маршрутки, ще одна причина гордощів вінничан. «Брильянтова» мрія мера – це четвертий міст через Південний Буг. Хоча і трьох мостів достатньо, вважає Христина, для тих, хто не має власних машин. Дуже продумана деталь: Гройсман ішов на вибори практично як самовисуванець, ні-від-кого-залежний, бо йшов він від партії «Совість України», про яку звісно ніхто майже нічого не знає.. окрім хіба полтавчан. Також він дуже молодий і мав лише 28 р. коли вперше очолив Вінницю.

Також у місті менше року тому відкрилася книгарня «Є» і вже має достатній успіх і шарм, адже там проводиться приблизно 4-5 заходів на тиждень. Спочатку і заходів було дуже мало і людей, але вже зараз книгарня стала культурним осередком міста з достойною відвідуваністю.

І на закінчення, додам, що Вінницю можна вважати ледь не містом-супутником Києва, бо швидкою електричкою можна дістатися за 2.5 години, а поїздом чи чимось іншим в межах 3 год.

 

оновлено 

Татя Коцюбняк добавила ще декілька фактів, без яких Вінниця ну просто не Вінниця:) дякую їй за це))

1. Найвищий фонтан в Дубаях 65м., у Вінниці 60м
2. На Бузі купаються ще й як, вода брудна, але чистіша, ніж в Дніпрі (і не тільки на офіційних пляжах)
3. Гройсман набрав 74% і, да, він крутий:)
4. І Вінниця, це не тільки фонтан, це ще й і чисте місто, з великою кількістю порівняно “сучасних” парків, озеленених вулиць і магазинів
5. Мер висунув вимоги, до тих хто має магазини: що, потрібно озеленити прилеглу територію + покласти плинку перед магазином

Да, я люблю Вінницю!
:)))))))))    — кінець цитати

а це схожий фонтан співочий у Дубаї

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s