Проста калькуляція або Китай переоцінили!

Китай хвалиться тим, що накопичив близько 3 трлн. $ золотовалютних запасів. Це 3000 млрд. дол., що дорівнює по 3000 доларів на 1 млрд. активного населення Китаю, або 2235 $ на одну людину, беручи всі 1342 млн, що там живуть. Тобто, за час свого економічного піднесення було зароблено кожним громадянином по 20000 грн. це буквально порементовувати зуби в США, чи матеріальна допомога при народженні другої дитини в сім’ї. якщо ж перемножити 2235 дол на 35  млн українців, які більш-менш працюють, то вийде що українські запаси мали би бути 78 млрд. дол..) Звісно сума значна, але не ахти і не мега-космічна. До речі недавні запаси були близько 30 млрд.дол. Тому сила Китаю, не тільки з точки зору індексу людського розвитку і ВВП, поки слабенька!  Отже, насправді виходить, що Китай лише виробляє і як виробник заробляє на цьому найменше. Ідеї правлять світом, як і ринки збуту. Колись Китаю продавали свою продукцію західні країни, а тепер в нього беруть майже безкоштовно. Роль Китаю переоцінена. А економіка Індія, яку ще називають світовим офісом, закручена на американських та європейських фірмах, які вона обслуговує, які в свою чергу працюють в основному за рахунок дешевої робочої сили Китаю. Еххх Chindia визискують тебе!

Advertisements

3 comments on “Проста калькуляція або Китай переоцінили!

 1. iavorskyi коментує:

  Я думаю, що якраз Китай і визискує. Його влада вже довгий час не хоче офіційно зміцнити юань (тим самим приваблюючи іноземні фірми і гарантуючи дешеві ресурси), а США і інші розвинені країни всіма способами це зміцнення валюти провокують (і для цього є всі економічні підстави). Комуністи Китаю не дурні, вони все більше втягують в себе світову економіку, щоб потім зробити великим внутрішній ринок і перетворитись на провідного світового гравця.

  • Roman Melnyk коментує:

   але якщо юань зміцниться то відповідно зарплати і робоча сила і ресурси подорожчають, а відповідно і продукція для тих самих США. чому їм це може бути вигідно??чи захід просто хоче попустити Китай і перевести виробництво у ще бідніші країни, наприклад Індію..але там ресурсів менше і клімат менш сприятливий.. не знаю..

   • iavorskyi коментує:

    Товари штатів стануть більш конкурентоздатними порівняно з Китаєм. І не тільки штатів, а і всіх інших країн. Товари Китаю стануть дорожчими. Зростання його припиниться і т.д. і т.п. (для порівняння українські товари теж стали дешевшими на світових ринках порівняно з іноземними товарами після знецінення гривні). Хоча тема досить неоднозначна, і часто не лише економіка стоїть за ринковими подіями)))

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s