ZLOCH-хакатон №5 | + огляд всіх злоч-івентів

333

Проект zloch.in.ua просувається ривками – на самоорганізованих zloch-хакатонах, куди я запрошую усіх охочих програмістів, бажано зі знанням потрібним нам мов програмування. Хакатон (хакерський марафон) – це подія, коли багато різних програмістів, які не знали до того один одного, збираються разом і: кодять, думають, втілюють в життя нові ідеї і завершують/вдосконалюють інтелектуальний продукт/певний ІТ-проект

В цьому пості розкажу вже про п’ятий zloch-хакатон, присвячений для розроблення і вдосконалення проекту з візуалізацій злочинності www.zloch.in.ua.

Детальніше про сам проект, чому я почав займатися злочинністю і їхньою візуалізацією і як все починалося клікайте тут: перемога на хакатоні від Майкрософт і також тутреакція ЗМІ.

Коротко про попередні хакатони: на першому хакатоні 1 вересня був лише я та Антон Бережний (більш відомий в гугл колах як ANT). Там  ми вдвох після церкви вирішили розпочати перший хакатон. Дали легендарну можливо колись назву піца-пиво-хакатон і стартанули. Я займався написанням запитів в МВС для отримання даних, а АНТ кодив і фіксив головну сторінку злоча і з fusion tables розбирався, на яких наші візуалізації здебільшого побудовані. Подія в гугл+ нікого більше не заманила.  До 23:30 ми були самі.

Другий цікаво і в подробицях описаний тут. Загалом дуже був кльовий і цікавий. Один з найпродуктивніших.

На третьому піца-пиво-хакатоні мене не було, так як я полетів в Іспанію з дівчиною, але я зміг його попередньо підготувати. Хоча, він не склеївся. Його дата 15 вересня.

Четвертий злоч-хакатон був оригінальний. Жодного рядка коду і рекорд відвідуваності – 11 людей зі мною, або 10 програмістів. З яких вперше бачив 8. Цей хакатон був справжньою вавилонською вежею.

IMG_3907

Змішання різних мов ..програмування призвело до того, що я не не зміг отак просто взяти і зібрати команду з джаваскриптерів. До нас прийшли на C, C++, C#, рнр, android dev, трохи того і сього, але щоб отак дати комусь завдання не можна було. Студенти були 1-3 курс. Проте ми познайомилися, поїли піцу, випили соку і пива.. і розійшлися з обіцянкою зібратися ще раз і вже нормасік так попрацювати.

IMG_3916

Зі злоч хакатону № 4 почався 5-ий. За день до нього, 28 вересня, я побув на модулі в Могилянській Школі Журналістиці, де Анатолій Бондаренко (засновник ТЕКСТИ.org.ua) дуже гарно вчив і розказував як візуалізувати різні дані на різних відкритих ресурсах. Створили карту світлофорів Києва. Також намалювали сланцевий басейн буріння майбутніх свердловин.. і в кінці в приватній розмові Анатолій сказав, що готує на 19 жовтня міні-хакатон для схожої теми – візуалізації.

Тому я вирішив, що як тільки вернувся зі Швейцарії та з Німеччини (моя розширена навчально-приватна поїздка була з 2 до 19 жовтня) організую потужний хакатон, і об’єднає “злоч”-програмістів з тими, що будуть в могилянці 19 жовтня. Так все і сталося. З Берліна, маючи час і бажання, я почав переписуватися і нагадувати програмістам, що буде 19-20 жовтня хакатон. Перший день в школі журналістики (організований  Анатолієм), а другий на орендованій квартирі. Найшов гарну біля КПІ хату однокімнатну, зробив запрошення, івент на + і … запросив двох хлопців – творців ядра сайту злочин.юей – Славка і Бодю (з якими виграли конкурс в квітні).

IMG_4823

тут оголошення в неті моє. До речі легко і просто робиться на гугл драйві документ і розшарюється для всього світу. Виходить док-веб-сторінка.

Одразу після приземлення в Борисполі розвідав розстановку – все добре.  Хлопці з моєї команди склали більшість програмістів кодинг-сесії у Школі Журналістики і продуктивно працювали.  Все гарно вийшло і майже накодували робочий прототип EasyMap – офлайн програма для візуального відображеня числових даних на карті України (в розрізі областей і районів).

IMAG0197

А далі підтягнулися всі разом з хлопцями з КПІ на квартирку. Там ми до 6 ранку сиділи. Потім кпішники звалили до себе в гуртожитки. А львів’яни доробляли всю неділю (окрім часу коли ми їздили дружньо на Службу в церкву) сайт zloch.in.ua i EasyMap.

IMAG0231

А тут до речі логоти EasyMap який зробив Рома Котляр (молодий стартапер) з друзями з КПІ – Кольою Храмченком і Ромою Франчуком під час першого дня хакатону в Школі Журналістики.

logo_EasyMap_original

Я думав. що ми зможе до неділі до ранку зробити великий шмат роботи. Але склалося так, що я через розуміння ІТ-специфіки і через недостатню продуманість не зміг роздати всім хлопцям конкретні завдання, які би вони робили. Вийшло так, що одному Ант (архітектор проекту) щось пояснював, а решта слухали або сиділи вконтакті. Потім на роутері пропав інтернет, потім пішла трошки робота.. але вже ранок і о 6:00 всі КПІшники пішли у свої гуртожитки, тому що їм треба готуватися до понеділка: лаби, контрольні, домашки. Тому на неділю залишилося два ядрових програмісти зі Львова: Славо і Богдан. Славко займався гарячою картою злочинів по Києву і таки зміг нанести на гугл мепс 50 000 злочинів  у м. Києві з прив’язкою до конкретних номерів будинків, які були скоєні за січень-серпень цього 2013 року. Це все він завершив буквально за пів години до поїзда. Дякую дуже йому, адже це унікальна в Україні штука з кримінального унаочнення. В результаті вийшло дуже круто. ІзіМеп поки неготова, але її колупав Богдан і зробив багато чого насправді. Тому зараз не можу показати її. А злоч вже є в дев-режимі на ґітхабі. Ось так тепер виглядатиме наш сайт:)

скрін 1

На цій тепловій карті тепер набагато більше корисної інформації. Справжня візуалізація злочинів по Києву.  Те до чого я і всі ми прагнули ще з квітня. Бета-версія готова. Дякую всім-всім хто був з нами всіма-всіма) Повний список людей, фоток, фану дивіться на гугл+ події🙂

IMAG0218

IMAG0229

 

Оновлення, 18 листопада 2013.

Карта злочинності нарешті працює в повному режимі – http://zloch.in.ua/maps-cities.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s