Тренінг з інфографіки |як все було + відео

???????????????????????????????31 жовтня – 1 листопада. В ці два дні вклався захід, який організувала Дипломатична академія і Фонд Фрідріха Еберта в Україні. Полягала суть тренінгу у тому, щоби навчити різношерстих людей мистецтву створення інфографіки. Як ішов на цю подію, то відчуття чогось масштабного і серйозного, що чекає на мене. Я думав, що інфографіку можна осилити без всіляких фотошопів чи адоб-ілюстраторів. Але…

???????????????????????????????

Але .. почалося все з того, що комп’ютерний клас в Дип академії, який був здається її єдиними внеском у цей тренінг, був не підготовлений ком’ютерний клас. На всіх (40 людей десь) комп’ютерів не вистачило, плюс не всі працювали, плюс з тих, що працювали – не мали половина доступу до інтернету. Вай фаю теж не було. Кабелі з нетом дуже короткі, щоб до ноутбуку можна було їх примкнути. Комп’ютер, що приєднаний до проектора теж не мав інтернету, а так як тренінг полягає у огляді різних онлайн-інструментів, у завантаженні купи сайтів і пошуку інформації – то це виявилося дуже проблематично. Але Анатолій Бондаренко (головний редактор ТЕКСТИ.org.ua) імпровізував, показував ті матеріали, що мав на флешці, розказував в загальному про інфографіку і візуалізації. Здійснив такий собі лікнеп по цій тематиці. Далі були ще різні зауваження і перші спроби зробити щось у гугл чартс. Я не мав інтернету, тому спілкувався з людьми:) Далі був обід. А далі я побіг на пари і пропустив другу половину першого дня тренінгу.

???????????????????????????????

В п’ятницю (1 листопада) я дізнався, що нічого не пропустив. Нам дали вибрати тему, дані, і пресдставити прототип інфографіки. Я приєднався до класних людей: Андрія Шевчука, Олени Маньковської і Сергія Бреуса (вони всі одногрупники київського універу якогось) і разом почали робити інфографіку. Взяли дані зі соц опитувань, щодо того, як люди підтримують вступ до ЄС і МС. Декілька різних площин і почав Андрій малювати все у фотошопі. Жодних тобі там онлайн-неонлайн візуальних штучок для інфографіки. Простий фотошоп, навіть графіки на око зроблеі по квадратиках. І 4-5 годин втикання-малювання і Андрій намалював те, що бачите нижче. За неофіційним рейтингом ми найкраще презентували нашу роботу, так як отримали найменше критики і показали те, що заявили. Судіть самі.

NQb8IkA4NmA

Забув додати. Хочу покритикувати Фонд Еберта і Дип Академію, за те, що не підготували все правильно, не перевірили чиє нет… і не до кінця зрозуміли, що інфографіку намалюють лише ті, хто вміє користуватися графічними дизайн-редакторами. Без них.. будуть спроби. Що і підтвердив наш тренінг, на якому дві команди тільки у форматі ватмпан-point представили на “дереві” свої замальовки.

 

а тут критика Анатолія Бондаренка щодо нашої інфографіки

 

А це презентація успішна іншої групи. Гарна:)

???????????????????????????????

Advertisements

7 comments on “Тренінг з інфографіки |як все було + відео

 1. Nata Shyn коментує:

  garna u vas prezentatsiya. ne duzhe zrozumila, u chomu riznytsia ikonografiky vid inshykh program

  • Roman Melnyk коментує:

   тут все в фотошопі, нанесено одним стилем: кольором, зі своїми шрифтами, розміром….
   Чи ти про що питала?
   і які програми ти мала на увазі?

 2. Nata Shyn коментує:

  ya ne rozumiyu u chomu fishka same tsiogo metodu na vidminu vid elementarnogo Excel chy Smartdraw

 3. Анонімний коментує:

  Так які враження від тренінгу,задоволений чи незадоволений,шкодуєш не шкодуєш,чим закінчилось,всього лиш створенням інфографіки вашої особистої?чого навчився?

  • Roman Melnyk коментує:

   мало що навчився. не задоволений бо очікував іншого і більшого. Але зрештою і так було непогано. Враження загальні – так робити не можна подібні тренінги.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s