Пікет Мін освіти і науки 4 грудня

IMG_20131204_114041[1]

Вчора на майдані історики  з Шеви сказали, що буде пікет міністерства освіти. Я казав, що буде 300 людей, вони що мінімум 2000 лише з Шеви. Вийшло, що ми обоє помилилися. Було десь 300-400 але з усіх вишів Києва (скільки прийшло стільки прийшло). Але дружньою досить великою колоною від Червоного Корпусу повалили до міністерства. Кричали “побачиш Табачника – дай йому підсрачника” і ще всякі гасла (традиційне ще з помаранч рев. “зека на нари, а тоді підемо на пари”).

Зустрів колегу з ІІІ школи європейської інтеграції – він разом з декількома чернівчанами вже 4 день в Києві. Більше колег я не бачив ніяких. Переходили на червоне світло дороги – машини майже не нервувалися)

IMG_20131204_115604[1]
Біля міністерства було два підозрілих автобуса, 2.5 метровий паркан і зачинені ворота. Ніхто не хотів іти. Олесь Доній підігнав джип Остання Барикада, який забезпечив звук і колонки. Там студенти зачитали вимоги: 1. не чинити пресинг на студентів, які ходять на мітинги. 2. …3. Відставка Табачника і здається ще його замісника Євгена Суліми.

Саме до Сулими ми зверталися, щоби він навів лад у вишах, адже багато було скарг від студентів, що переслідують, лякають, складають списки відсутніх, винюхують чи були на майдані.

Потім свободівці-депутати захарились чекати тому взяли і зняли браму із завіс і ми всі дружньо зайшли. Через пару хвилин вийшов заступник. Гарно попускав нас всіх студентів. Йому: “репресії, перевірки, списки”, а він: “де ваші докази, я не давав жодних наказів… Карпенка-Карого? а він до мін культури відноситься…..Мед коледж – це київське комунальне управління і мін здоров’я… ” і жодних живих фактів не було надано. Але Суліма сказав, що наказ видасть аби нас не чіпали. І через годину чесно вийшов, зачитав:

НАКАЗУЮ:

1. Рекомендувати керівникам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації:

1.1. Організувати навчальний процес та семестровий контроль із урахуванням конституційних прав студентів вільно висловлювати, формувати свої думки, погляди, переконання та збиратися для мирного їх вираження.

1.2. Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо конституційних прав та обов’язків серед осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, та органів студентського самоврядування.

2. Взяти до відома щодо неприпустимості допущення адміністративного тиску на учасників навчального процесу.

3. Відповідальність за виконання цього наказу покладаю на керівників вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

Заспівав разом з усіма гімн, відповів на багато запитань і вернувся. Взагалі крутий український чиновник. Всі кричали Суліму у відставку.. а він навіть не реагував, сказав, що двері завжди відкриті (хоча ворота зачинені і беркут може бути;)…

Нібито перемога. А насправді цей папірчик просто і нам радість, і їм не жаль.

Але найбільше сподобався виступ болгарських студентів, які були разом з нами на акції і щиро підтримували. Отже, вони заявили, що в Болгарії зараз теж масовий страйк студентів. Вони захопили універ Софії і вже страйкують (не знаю чи заблокували чи як) там…. УВАГА більше 170 днів!!! І запевнили нас, що треба бути готовим до довгої боротьби. Це правда. Молодці.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s