Євромайдан як завод

IMG_20131201_140642В спілкуванні з одногрупницею Оленою К. нарешті висловив і оприлюднив людськими словами свою затаєну думку про сьогоднішній майдан. Можливо на мене вплинуло читання багатьох книжок по менеджменту і бізнесу, а також журналів Бизнес, Форбс і інших в останні дні, однак чітко зауважи таке: українські люди вийшли на майдан, побули пару місяців, постаралися на славу – але тепер просто хочуть результату. Ану давай, владо, міняйся, бо три місяці протестів – це неабиякі зусилля і праця.Це нагадує нормативи і завод. Вийшли на зміну, поробили, погарували – і все має бути зашибісь. Тому і нагадує завод, де люди роблять певні вказані і зазначені завдання і далі цього не мислять. Їм треба отримати свою зарплату. Виконали міфічну 5-ти річку. Це не підприємці, рушії змін і хребет демократичних розвинутих країн Заходу, а прості роботяги. Так само і майдан. Люди думали, що можна вкласти певні зусилля в виробництво протесту на заводі “Майдан” (“Зміна“, “Прогрес“, “9 років Помаранчевої революції“, “Майданівська кузня“.. назви можна обігрувати з радянськими дуже весело) і отримати на виході щасливе майбутнє “долой Януковича”, “Нова європеїзація” тощо.

IMG_20131203_145748

Але 5-10 тис робітників одного заводу (постійних жителів майдану) , нехай навіть найбільш відомого в Україні, не можуть змінити долю України. Вони змінили свою долю, перемінилися, побраталися, проявили героїзм, загинули і покалічилися. Але чи зробили хоча би якусь внутрішню реформу багато інших українців? тих 5% early adopters які змінять 95% інших…. Те що на вихідні підтягується 100-500 тис українців, не означає, що на інший день вони зможуть блокувати Верховну Раду та бойкотувати продукти партії ригіонів і боротися з корупцією і неосвіченістю де можуть. Це просто вийшли як на концерт, як на суботнік чи першотравень радянський – ура-ура, помахали і розійшлися. Засвідчувати громадянську позицію не треба, її треба проявляти – автомайдан, правий сектор, закарпатська кухня зі своїм бограчем і багато інших молодців майдану:)

IMG_20131219_134131

Інколи лякає думка, що майдан це нічого надзвичайного, а просто об’єднання усіх усіх нормальних громадських організацій, ініціатив і порядних та запальних українців воєдину, в Києві, на майдані. Їх було нехай 1% від населення усього. І вони залучили ще найближчих людей, яких не можна було не залучити  і вийшло 2%. І створили євромайдан.  Не треба забувати і про жертви, які автоматично спричинює євромайдан. Це згортання громадянського суспільства в інших сферах. Зараз майже притихли інші громадські рухи, всі крутяться навколо майдану і його потреб, завдань і проблем, які постійно  виникають: звільнити заручників, вилікувати поранених, забезпечити їжею. Тобто майдан поглинув всі рухи в себе, сам створює порядок денний і сам його вирішує. Нові люди не дуже охоче приєднуються, не відбувається тотального зараження ідеями і бажанням змінитися. Багато скептиків і нейтралів. Набагато більше ніж у 2004 р. Багато мабуть простих українів подумки гадає, що це все програшно і чекає лише підтвердження, а тому діють ніяк.

IMG_20140208_133738

А ще виникає підозра, що пасивність українців в будь-яких реальних кроках і діях до зміни влади пояснюється тим, що вони неначебто делегували бійців на євромайдан радісними криками з диванів і просто чекають, коли цей спецзагін знищить яника і цю “злочинну владу”.

А що можна робити??.., може хтось запитати. Подивіться на Львів. Там люди позаблоковували всі військові частини, беркут, самостійно чергували і нікого з військових не впускали на прогулянки в Київ. Перші штурмом взяли ОДА і так далі. Можуть якщо хочуть. І не чекають на вісті з Києва.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s