як студенти контролюють мін освіти

IMG_20140224_181117Вчора прийшов до студентів, які захопили ще в п’ятницю 21 лют. будівлю міністерство освіти і науки. Табачник і Суліма одразу втекли. Всі кабінети опечатали, міністерство обіцяють передати в руки новому, узгодженого зі студентами міністру, який підпише зобов’язання виконати багато-багато пунктів. Зараз десь 45 пунктів-вимог до нового міністра. 

Хтось пропонував захопити ВАК, адже вона біля майдану. Ввечері також обговорювали кандидатури на пост мінстра освіти і науки. Зупинилися на трьох прізвищах: Згуровський, Гриневич і Квіт. До Квіта було найбільше питань і критики. Скільки різних здогадок і звинувачень в політиканстві і підтримці ультра-правих. Було весело. Висновок студентів-критикантів по Квіту: він ніого майже не добився і його заслуга в тому, що він не розвалив Могилянку Брюховецького. Брєдово аж трохи вийшло.

IMG_20140224_181257

Самооборона стоїть на всіх важливих точках. У балаклавах, касках і в амуніції. Також контролюється не лише брама, на якій написано: Студенти Ласкаво Просимо, але і поверхи міністерства, щоби бува хтось не зайшов і не зірвав плобму на якомусь кабінеті. Всі кабінети згодом перевірить аудиторська фірма і буде люстрація міністерства повним ходом. Це дуже кльово.

IMG_20140224_181313

Також варто зазначити, що люди там ночують постійно, а щоби не було скучно і мати виправдання своєї налаштованості – розказують про тітушок від ВО Свободи (начебто С14). Я не знаю, просто передаю це з розповіді зі студентами в МОНі.

IMG_20140224_201919

Також є стандартна вже кухня: чай, кава, канапки, солодощі і фрукти. Продуктів на пару днів вистачить.

Вдень була прес-конференція, на які прийняли таке:

1. Відсторонення назавжди від виконання обов’язків Дмитра Табачника та Євгена Сулими; (виконано частково)
2. Погодження кандидатури на посаду міністра освіти і науки України та його заступників, які відповідатимуть за вищу освіту зі студентською спільнотою, що контролює МОН з 21.02.14 та студентами, що поділяють їх позиції, і призначення відповідних осіб на ці посади.
3. Прийняття на поточній сесії ВРУ законопроекту “Про вищу освіту” № 1187-2 за основу та не пізніше наступної сесії в цілому. 
4. Забезпечення ефективного розслідування актів насильства та всіх інших випадків незаконних репресій в Україні за період починаючи з 30 листопада 2013.
5. Проведення аудиту діяльності МОН незалежною комісією у складі фахівців у галузі фінансів та права. 

Студенти додали, що працюють над створенням «Студентської дорожньої карти розвитку та реформування системи освіти», в якій враховані зауваження, ідеї та побажання як студентів, так і викладачів і вони зобов’зують новопризначеного міністра просувати викладені в ній положення. 

Більше того приміщення Міністерства буде передано ЛИШЕ новопризначеному Міністру, кандидатура якого буде погоджена зі студентами. Що стосується працівників, то, враховуючи події цього ранку, вони будуть допущені лише за присутності преси та ведення відеозапису подій, присутності студентів та експертної комісії з аудиту.

 

А ось це внутрішні правила. Все дуже чемно і строго

IMG_20140224_181437

 

А це барикади зі стільців

IMG_20140224_212606

 

Слідкуйте за новинами від студентів тут: https://www.facebook.com/skronprotest

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s