Оболонь: вдень, ввечері, зсередини

IMG_20140522_213601

Маючи можливість проводити агітацію на Оболоні в Києві, спостеріг, що цей район зсередини не такий елітний. За якістю будинків і їх красою.. поступається молодшій Троєщині. Лише купа зелені і ошляхетнині доріжки, квітники, прибудинкові території (молодці оболонці) рятує цей район від його бідних непривабливих панельок. 9 і 16-ти поверхівки в занедбаному стані, старі і почухрані. Всередині брутально непривітні, інколи тхнуть і дещо захарещені в спільних коридорах. Взагалі то, проблема українських багатоповерхівок у тому, що люди поки не вбачають  – спільні коридори, сходові клітки, міжповерхові майданчики і горища своїм власним приватним простором. Адже він ділиться лише на сусідів, не на все місто.

IMG_20140510_161239

 

Чому би там не зробити все як вдома?: пошпаклювати, прибрати, поставити вазони, повісити картини – як роблять поодинокі поверхи чи під’їзди. Це набагато краще продовжити поріг свого будинку на під’їзд. А ще краще за межі будинку і на всю Україну. Але можна почати з маленького.

IMG_20140510_154337

 

А може примусово стягувати податки і давати приватним фірмам ці гроші, які облагородять під’їзди. Може це увійде в звичку, що людина здатна пристосовувати середовище до себе всюди, де їй заманеться. Але зважаючи на те, що наші чоловіки місяць закріплюють поличку у ванній (і звісно будуть барикаду за годину) треба чекати на зміну покоління. Можливо жахливий загальний коридор у будинку це підсилення контрасту перед приходом у власну домівку, яка вже не видається такою похмурою.

IMG_20140510_161603

Ще мені здається, що ця звичка швидко руйнується. Просто треба показати як гарно, коли будинок затишний повністю. Якщо чесно, то найперше, що мене здивувало коли я був перший раз за кордоном (у 2010 р. у Швейцарії), то те, що будинки там всі з ідеальними фасадами. Мене зачепило дуже те, що люди ввжаають за потрібне дбати не тільки про “євроремонт в квартирі“, але і про євроремонт у під’їздах, на фасадах і біля будинків. Оце недопорозуміння в нас, що все сприймається квартирно.

 

IMG_20140519_182711

Коротше, коли ходиш від дверей до дверей по будинках по Оболоні то розумієш, що в Україні ще скільки всього совкового і на побутовому рівні неохайного. Починаю все більше любити свою рідну хрущівку в Червонограді. Вона реально класна. І мабуть Польща (ЄС) за 20 км від неї впливає якось.

Фотки показую навмисно гарні, тому що стрьомні репортажі робити не люблю:)

Advertisements

2 comments on “Оболонь: вдень, ввечері, зсередини

  1. свиноматка коментує:

    шось малувато фоток.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s